Główna 2014
BĹ‚Ä…d
  • XML Parsing Error at 1:85. Error 9: Invalid character

Menu

2014

 

O¶wiadczenie Górno¶l±skiego Towarzystwa Przyrodniczego ws unieważnionej DSU dla obwodnicy Wodzisławia ¦l.

 

W przypadku obwodnicy Wodzisławia ¦l±skiego, Górno¶l±skie Towarzystwo Przyrodnicze im. A. Czudka od pocz±tku procedury wskazywało na braki w ustaleniach raportu o oddziaływaniu inwestycji na ¶rodowisko. Krytyczne uwagi dotyczyły zwłaszcza inwentaryzacji przyrodniczej. Pomimo zgłaszanych zastrzeżeń, organy administracji konsekwentnie forsowały wadliwy raport. W konsekwencji wydana na jego podstawie decyzja była obarczona wad± prawn±, co zostało potwierdzone wyrokiem Wojewódzkiego S±du Administracyjnego w Warszawie.

W tej chwili organ administracji może naprawić wadliw± decyzję, wydaj±c j± ponownie, jednak zgodnie z obowi±zuj±cymi wymogami prawnymi. Wyrażamy nadzieję, iż inwestor uzupełni braki w dokumentacji, co umożliwi wydanie nowej, nie budz±cej zastrzeżeń decyzji ¶rodowiskowej i kontynuację inwestycji.


 

--------------------------------------------------------

{#emotions_dlg.smile}GTP posiada nowy adres email, który służy do przesyłania sugestii dotycz±cych aktualnych działań Towarzystwa.


Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

{#emotions_dlg.smile}Powstał plan przygotowania legitymacji dla członków Towarzystwa. Wszelkie sugestie, pomysły zwi±zane z przygotowaniem legitymacji, proszę przesyłać na powyższy adres email.

  

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa